У штампи се појавио новембарски број часописа СУПЕР СЕНИОР са дивном репортажом о Бежанији која одолева вековима. Обавештавамо Бежанинце и оне који су заинтересовани да се часопис може купити на киосцима и кошта 79 динара.
У четвртак, 11.05.2017. Вечерње новости су објавиле чланак под насловом "Уместо руине, културни центар". На пола стране објављен је разговор са председницом удружења, Волгом Илић, као и са истакнутим чланом удружења Браниславом Ковачевићем-Ћаленским.
Уједно је ово била и најава промоције књиге "Алхемија љубави", аутора Драгославе Копривице.
У вечерњим Новостима, 13.01.2016. у рубрици "Београдске приче" објављена је репортажа под именом "Нови Београд" као бежанијска кафана. Аутор је новинар Зоран Николић. У овој причи се каже да је Бежанинац Петар Кокотовић имао визију настајања новог града, па је својој кафани, отвореној 1924. године, још тада наденуо име "Нови Београд", па се тако он може сматрати кумом Новог Београда. Кафана се налазила у улици Тошин бунар бр. 244.
У среду, 19.08.2015. на средњим странама "Вечерњих новости" (рубрика се зове "Београдске приче") објављена је репортажа под именом "Љубав стара пет векова"
Репортажу је направио Зоран Николић, новинар и публициста и аутор више књига о старом Београду.
У поднаслову пише да су "становници Бежаније показали невероватно поштовање према овом делу града...". Аутор репортаже подсећа читаоце да су Бежанинци издали велику Монографију (са преко 400 фотографија, 900 страница, са родословима свих бежанијских породица...), да су открили огроман споменик у част 500 година постојања села, да су покренули иницијативу да се најстарије бежанијско гробље, за које мали број Бежанинаца зна да је постојало, уреди као меморијално. Такође, пише и о бежанијској цркви изграђеној 1827. године, као и о најстаријој згради на Новом Београду, старој школи...
Слободан Мандић из Историјског архива Београда овако је прокоментарисао наш САЈТ:
Интернет презентација Удружења Стара Бежанија, која укључује и многе одломке монографије Бежанија у слици и речи представља добар пример бележања локалних трагова прошлости. Изузетна важност оваквих подухвата нарочито лежи у чињеници да су на овај начин презентовани резултати истраживања локалне историје од пресудног значаја за буђење интересовања за истраживање историје код млађих поколења. На овој локацији заинтересовани ће пронаћи обиље детаља и важних сазнања која су до сада била непозната већинској популацији. На пример, посетиоци сајта могу сазнати која је то до данас настарија сачувана зграда на Новом Београду, или да је до 1894. године између парне стране Војвођанске улице и Бежанијске косе постојало гробље, у коме су покопани посмртни остаци предака свих бежанијских породица.
Делови монографије ''Бежанија у слици у речи'' укључени у интернет презентацију покривају теме попут бежанијске школе и просвете, о спорту и фудбалу, културно-забавном животу, истакнутим Бежанинцима и познатим личностима, биографијама и родословима, фото-албуимима...Нарочито треба истаћи да су аутори монографије у потрази за исцрпним сазнањима о прошлости овог дела Београда користили и изворну архивску грађу, што је неопходан услов за померање видика у истраживању било које теме о прошлости.